HAKKIMIZDA

Plastik Hammadde üretim ve ticareti faaliyeti yapmak amacıyla 2006 yılında Bursa’da Kurulmuştur. Ülkemizde gelişmekte olan plastik sektörünün talepleri doğrultusunda enjeksiyon ve extruder proseslerinde kullanılan Mühendislik plastikleri üretimiyle sektördeki yerini kısa sürede almıştır.

Artan pazar ihtiyaçları ve müşteri taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek için kendi fabrika binasına taşınıp, makina yatırımları yaparak üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Kapasite arttırmanın yanında teknolojik yatırımlarıyla AR-GE ve ÜR-GE faaliyetleri ile gelişen plastik sektöründe genel amaçlı ve müşteriye özel proje ürünlerinde, uygun maliyetle yüksek kaliteli ve sürekliliği arz ederek müşterilerini hep bir adım öteye taşımaktadır.

Pimar, kuruluşundan itibaren müşteri odaklı ve yenilikçi uzman kadrosuyla özverili çalışmalarıyla en iyi olmak için çalışmaktadır. Ürünlerindeki kalite ve standardı PİMAMİD, PİMALON ve PİMAPLEN markaları ile tescillemiştir.
Pimar, üstün hizmet kalitesi ve müşterilerine sunduğu rekabetçi ürünleri ile ulusal ve uluslararası alanda pazar payını artırıp öncü ve güvenilir compound tedarikçisi olmayı hedeflemektedir.

MİSYON

Pimar Plastik, yenilikçi ve müşteriye özel ürünleriyle, tüm kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanarak müşterilerine üstün hizmet kalitesi ve rekabetçi maliyet avantajı sunmaktadır.

Mühendislik Plastikleri konusunda sürekli gelişmeye açık kalite anlayışı ve gelişen teknolojilerle ürettiği işlevsel ve nitelikli ürünleri ile müşteri ve tedarikçilerinin çözüm ortağıdır.

VİZYON

Pimar Plastik, plastik hammadde alanında müşterilerine kaliteli, nitelikli ve rekabetçi ürünler sunar.

Kalitesini ispat ederek ulusal ve uluslar arası alanda öncü compound üreticisi olmayı kendine hedef olarak belirlemiştir.

Ürün kalitesini, niteliğini ve maliyetini ön planda tutan akılcı çözümleri ile sektöründe pazar payını arttırıp müşterilerinin öncelikli tercih ettiği ve güvendiği tedarikçisi olmayı hedefler.